Campanie de promovare a sănătății

În Municipiul Sebeș, în săptămâna 12 noiembrie – 18 noiembrie 2018, sunt planificate o serie de campanii de promovare a sănătății, derulate prin Direcția de Asistență Socială Sebeș, care vor avea loc in perioada mai sus amintita, după cum urmează:
 Ziua Mondiala a Diabetului – 14 noiembrie 2018;
 Ziua Națională fără Tutun – 15 noiembrie 2018;
 Ziua Europeana a Informării despre Antibiotice – 18 noiembrie 2018.

 MIERCURI 14 Noiembrie 2018,
 orele 8,30- 12,00 Direcţia de Asistenţă Socială Sebeş va organiza o
actiune de masurare a glicemiei persoanelor interesate in cortul instalat in
fata Centrului Cultural “Lucian Blaga” Sebes;

 VINERI 16 Noiembrie 2018 de la ora 10,00 in fata Centrului Cultural
“Lucian Blaga” Sebes, Directia de Asistenta Sociala Sebes, in parteneriat
cu Directia de Sanatate Publica Alba, va oferi in mod GRATUIT, in
cadrul cabinetului medical mobil, un consult medical general care
cuprinde: masurarea varstei arteriale, masurarea varstei pulmonare,
masurarea glicemiei, masurarea greutatii.

Scroll to Top