CAMPANIE DE MEDIU PENTRU COLECTAREA DEȘEURILOR DE ECHIPAMENTE ELECTRICE ȘI ELECTRONICE

Sâmbătă 29 AUGUST 2020, se va derula campania de conștientizare și educare a populației cu privire la deșeurile de echipamente electrice și electronice, care include și colectarea acestora de la populație.

Campania se desfășoară pe raza Municipiului Sebeș și în localitățile aparținătoare, în intervalul orar 9.00 – 17.00. Cetățenii pot solicita telefonic, la numărul: 0725 544316 sau prin e-mail, la adresa: office@roecollect.ro, ridicarea de acasă sau vor putea preda deșeurile direct echipajelor mobile care vor circula în localitate.

Campania de mediu este realizată de firma Ecollect Vision SRL în parteneriat cu Primăria Municipiului Sebeș și SC Greendays SRL.

Scroll to Top